[3] Tworzenie kursów online

Obecny status
Nie dołączyłeś
Cena
od 997zł
Zaczynamy

Jak będziemy pracować w tym module?

  • W każdej lekcji znajduje się materiał wideo i ewentualnie pliki do pobrania.
  • Pod każdą lekcją znajduje się formularz, w którym możesz mi zadać pytanie. W ten sposób wiem, którego konkretnie tematu dotyczy Twoje pytanie.
  • W lekcji Konsultacje i Q&A znajduje się kalendarz, gdzie możesz zarezerwować sesję na indywidualną konsultację.
  • Pod każdą lekcją/tematem znajduje się przycisk Zaznacz jako ukończony. Korzystaj z niego, aby móc przejść do kolejnego etapu.

Wprowadzenie

W tym module pokażę Ci, jakich narzędzi możesz użyć do tworzenia materiałów edukacyjnych w różnych formatach – od tych najprostszych i najtańszych, do bardziej kosztownych i zaawansowanych.

Oczywiście jeśli jesteś na początku swojej drogi i dopiero zamierzasz wejść w biznes kursów online, nie warto inwestować w kosztowne rozwiązania. Sposobów i narzędzi do budowania kursów online jest całe mnóstwo, więc jest w czym wybierać. Tak naprawdę najważniejsze na tym etapie jest posiadanie scenariusza kursu i dokładne zaplanowanie każdego fragmentu kursu pod kątem merytorycznym. Jeśli jeszcze tego nie uczyniłeś, sugeruję przerobienie modułu Planowanie działań edukacyjnych, a następnie przystąpienie do realizacji kursu wg swojego planu.

Kursy możesz udostępniać w różnej formie:

  • w postaci serii artykułów z ograniczonym dostępem lub w formie kursu e-mail
  • w postaci serii lekcji sformatowanych w dokumencie PDF (np. ebook)
  • w postaci serii nagrań audio (np. pliki mp3)
  • w postaci nagrań wideo – screencast, prezenter z zaaranżowanym pomieszczeniem, whiteboard, nagrania z webinarów, wydarzeń na żywo

Każda z wymienionych form kursu może być rozbudowana o dodatkowe materiały dodatkowe w postaci ćwiczeń, listy zadań do wykonania, arkuszy kalkulacyjnych, skryptów, czy autorskich rozwiązań. Na etapie projektowania kursu warto od razu zastanowić się nad stworzeniem tego samego kursu w różnej formie i udostępnianie go w różnych wariantach cenowych.

Nie będę ukrywać, że praca nad kursem to ten etap, który zajmie Ci najwięcej czasu. Wbrew pozorom samo budowanie platformy kursów online nie jest czasochłonnych procesem, a właśnie finalne złożenie kursu online do sprzedaży. Mam nadzieję, że na etapie planowania kursu przyjąłeś realne (czyt. mało optymistyczne) ramy czasowe na stworzenie kursu. Dzięki temu będziesz mógł spokojnie i bez stresu realizować poszczególne etapy swojego projektu 🙂