[4] Platformy kursów online (LMS)

Obecny status
Nie dołączyłeś
Cena
od 997zł
Zaczynamy

Jak będziemy pracować w tym module?

  • W każdej lekcji znajduje się materiał wideo i ewentualnie pliki do pobrania.
  • Pod każdą lekcją znajduje się formularz, w którym możesz mi zadać pytanie. W ten sposób wiem, którego konkretnie tematu dotyczy Twoje pytanie.
  • W lekcji Konsultacje i Q&A znajduje się kalendarz, gdzie możesz zarezerwować sesję na indywidualną konsultację.
  • Pod każdą lekcją/tematem znajduje się przycisk Zaznacz jako ukończony. Korzystaj z niego, aby móc przejść do kolejnego etapu.

Wprowadzenie

Jeśli myślisz o profesjonalnej platformie kursów online musisz zaopatrzyć się w moduł LMS – specjalne oprogramowanie do zarządzania kursami i uczestnikami kursów.

Czy platforma z LMS jest Ci tak naprawdę potrzebna i czy możesz bez niej również prowadzić kursy online? Oczywiście że tak, ale z modułem LMS możesz uzyskać znacznie więcej niż poprzez klasyczne blokowanie treści w WordPress.

  • Przede wszystkim możesz śledzić postępy kursantów i odpowiednio reagować, jeśli jakieś zagadnienie sprawia im trudność.
  • Możesz uwalniać swoje treści stopniowo poprzez zautomatyzowany mechanizm blokowania dostępu.
  • Możesz odpowiednio poukładać swoje treści edukacyjne w strukturze sekcji, lekcji, zagadnień.
  • Masz możliwość podpięcia testów sprawdzających wiedzę kursanta
  • Możesz grupować uczestników w klasy i na tej podstawie decydować o dostępie do określonych kursów
  • I wiele, wiele więcej…

Wymieniłam tylko kilka funkcjonalności, które możesz uzyskać z modułem LMS. W rzeczywistości jest ich znacznie więcej, dlatego warto pomyśleć o module LMS w perspektywie rozwijania biznesu kursów online. Naturalnie nie każdy LMS będzie wyposażony we wszystkie omawiane funkcjonalności – im bardziej rozbudowany moduł, tym wyższy jego koszt.

W tym module omawiam wyłącznie znane mi moduły LMS, a więc te które przetestowałam. Jeden z nich sama wykorzystuję w swoim biznesie i jest to moduł LearnDash. W poszczególnych lekcjach znajdziesz omówienie 3 wtyczek LMS: TutorLMS, LearnPress oraz LearnDash (w II edycji Akademii UO pojawią się również materiały do konfiguracji wtyczki WPLMS). Dostępne są również platformy testowe, na które możesz się zalogować i sprawdzić działanie poszczególnych mechanizmów LMS. Platformy bazują na różnych motywach, aby pokazać Ci, że LMS tak naprawdę nie jest uzależniony od wykorzystywanego motywu i możesz bazować na takim jakim chcesz. Wyjątek stanowi tylko motyw dla LearnPress, bo co prawda ten LMS będzie współpracować w wersji darmowej z dowolnym motywem, to jednak pełną funkcjonalność uzyskamy z motywem autorów LearnPress, czyli z motywem ThimPress.

Privacy Policy Settings