[6] Platformy do webinarów i konsultacji

Obecny status
Nie dołączyłeś
Cena
od 997zł
Zaczynamy

Jak przerabiać lekcje w tym module?

  • W każdej lekcji znajduje się materiał wideo i ewentualnie pliki do pobrania.
  • Pod każdą lekcją znajduje się formularz, w którym możesz mi zadać pytanie. W ten sposób wiem, którego konkretnie tematu dotyczy Twoje pytanie.
  • W lekcji Konsultacje i Q&A znajduje się kalendarz, gdzie możesz zarezerwować sesję na indywidualną konsultację.
  • Pod każdą lekcją/tematem znajduje się przycisk Zaznacz jako ukończony. Korzystaj z niego, aby móc przejść do kolejnego etapu.

Wprowadzenie

Webinar oraz konsultacja online może być atrakcyjnym uzupełnieniem Twojej oferty kursów online, więc warto z tej technologii skorzystać…

Webinar jest to forma prowadzenia prezentacji na żywo dla kilkudziesięciu, kilkuset czy kilku tysięcy użytkowników (liczba publiczności zależy od wykorzystywanej platformy). W tym module pokażę Ci, z jakich narzędzi możesz skorzystać, jeśli planujesz prowadzenie spotkań na żywo. W sieci znajdziesz mnóstwo gotowych rozwiązań, zdecydowana większość jest płatna i są to dość wysokie koszty abonamentowe. Dlatego warto przeprowadzać webinary jeśli masz już dużą liczbę odbiorców i zamierzasz wykorzystywać je do sprzedaży własnych produktów.

Z popularnych narzędzi do prowadzenia spotkań na żywo warto tutaj wymienić Clickmeeting oraz Zoom. Są to stosunkowo tanie i funkcjonalne narzędzia, które możesz wykorzystywać zarówno do prowadzenia webinarów jak i spotkań biznesowych. Czym się różni spotkanie od webinaru? Otóż w spotkaniu może uczestniczyć pewna grupa osób (maksymalnie kilka, kilkanaście), która może się wzajemnie widzieć, słyszeć i udostępniać własny ekran. Z kolei webinary przeprowadzane są dla dużej grupy odbiorców, którzy są słuchaczami – nie widzą się i nie słyszą wzajemnie. Osobą prowadzącą jest prezenter, który może steruje przekazem audiowizualnym.

Z innych narzędzi do prowadzenia spotkań na żywo warto tutaj wymienić LiveWebinar, GoToMeeting, MyOwnConference, Intermedia, czy Cisco Webex.

Pokażę Ci na czym polega różnica pomiędzy sesją live (np. na Facebooku) a webinarem, w jaki sposób osadzić dane rozwiązanie na swojej platformie edukacyjnej.