[8] Bezpieczeństwo platformy kursów online

Obecny status
Nie dołączyłeś
Cena
od 997zł
Zaczynamy

Jak przerabiać lekcje w tym module?

  • W każdej lekcji znajduje się materiał wideo i ewentualnie pliki do pobrania.
  • Pod każdą lekcją znajduje się formularz, w którym możesz mi zadać pytanie. W ten sposób wiem, którego konkretnie tematu dotyczy Twoje pytanie.
  • W lekcji Konsultacje i Q&A znajduje się kalendarz, gdzie możesz zarezerwować sesję na indywidualną konsultację.
  • Pod każdą lekcją/tematem znajduje się przycisk Zaznacz jako ukończony. Korzystaj z niego, aby móc przejść do kolejnego etapu.

Wprowadzenie

Bez względu na to, czy masz platformę kursów online, czy bloga, zwykłą stronę itp… – reguły zabezpieczeń będą te same dla każdej strony, zbudowanej w oparciu o WordPress

W tym module pokażę Ci podstawowe metody zabezpieczeń platformy. Metody, które są skuteczne i nie obciążają dodatkowo witryny zbędnym kodem. Niektóre z nich trzeba stosować z rozwagą, żeby nie zablokować sobie dostępu do strony. Z wtyczkami bezpieczeństwa również trzeba postępować ostrożnie – w końcu też jest to kawałek kodu, który może być dziurawy, tak jak każda inna wtyczka. Dlatego nie warto pakować kilku wtyczek na jedną platformę jednocześnie.

Ważne na tym etapie jest również dbanie o regularną aktualizację systemu. Nic tak bardzo nie boli jak utrata danych, szczególnie jeśli pracowało się nad projektem przez długie tygodnie lub miesiące. Okazuje się jednak, że tak naprawdę sporo jeszcze osób zdaje się wyłącznie na łaskę i niełaskę dostawców swojego hostingu, którzy wykonują kopię zapasową z różną regularnością.

W tym module pokażę Ci jak w sposób bezpieczny utrzymywać swoją platformę, aby nie stracić tak ważnych dla nas danych.